Опорний заклад освіти "Добропільський ліцей Криворізької сільської ради Покровського району Донецької області"

   





Міжнародний День ДНК

Apr 25, 2024
Щорічно 25 квітня в різних країнах світу відзначають незвичайне свято – Міжнародний День ДНК (DNA Day), який визнає важливість генетики і наукових досягнень, зроблених в цій області.

Така дата була обрана в пам’ять про те, що 25 квітня 1953 року в журналі Nature вчені Джеймс Уотсон і Френсіс Крік спільно з Морісом Вілкінсом і Розалінд Франклін вмістили невелику статтю під заголовком «Молекулярна структура нуклеїнових кислот» в якій опублікували результати дослідження структури молекули ДНК. Починаючи з 2010 року, День ДНК набув міжнародного статусу. Ініціатором виступив американський Національний інститут дослідження геному людини.
ДНК – це дезоксирибонуклеїнова кислота. Саме в ДНК зберігається наша генетична інформація, і саме цей тест є одним з найбільш популярних для встановлення родинних зв’язків.
Цікаві факти про ДНК.
Якщо зібрати по одній молекулі ДНК всіх людей планети, а це становить понад 7,6 мільярда осіб, разом ці молекули цілком можуть розміститися в одній чайній ложці і будуть важити близько 1,2 грама.
Кожен дюйм ДНК може зберігати двадцять п’ять гігабайт інформації.
У вас і ваших батьків 50% загального ДНК. Те ж саме можна сказати про ваших братів і сестер.
Щоб зберегти всю інформацію на планеті, яка переведена в цифровий вигляд, потрібно лише 2 грами ДНК.
Люди ближче один одному, ніж може здатися – різниця в наших ДНК становить всього 0,1 відсотка.
Якщо розгорнути ДНК лише однієї людини, то вони розтягнуться до Плутона і назад.
ДНК здатна зберігатися надзвичайно довго – період напіврозпаду для неї становить 521 рік.
Відкриття спіралі ДНК стало для науки революційним. Завдяки виявленню ДНК був розкритий код спадковості, ідентифікований генетичний ризик, розпочато формування запрограмованих властивостей організму, здійснюється оздоровлення спадковості, створюються технології генної інженерії.